e-drzwi.pl

Drzwi i bramy do Twojego domu

Drzwi

Drzwi spotykasz na każdym miejscu. Wchodząc do budynku trafiasz na drzwi zewnętrzne, wchodząc do mieszkania na pokojowe chociaż czasami na antywłamaniowe. Często nie zdajesz sobie sprawy, że przechodzisz przez drzwi przeciwpożarowe, dymoszczelne lub dźwiękoszczelne. Każde z nich mają inne cechy, nieznacznie inną budowę i muszą spełniać konkretne wymagania.

Drzwi w odróżnieniu od bram garażowych mają szereg wspólnych cech. Każde z nich oprócz przeznaczenia charakteryzuje jeszcze: sposób otwierania ( rozwierane, przesuwne, obrotowe, teleskopowe i harmonijkowe), sposób wykonania skrzydła: na przylgowe i bezprzylgowe; kierunek otwierania: prawe, lewe i uniwersalne; ilość skrzydeł: jedno i dwuskrzydłowe, itd.

Rodzaje drzwi

Zewnętrzne drzwi wejściowe – znajdź coś dla siebie.

Drzwi wejściowe powinny „zapraszać” do domu. Ich wygląd jest najważniejszym elementem elewacji. Jeżeli chcesz by Twój dom przyciągał uwagę, zdobądź się na oryginalne drzwi.

Jako drzwi zewnętrzne, drzwi wejściowe, muszą przede wszystkim zapewniać Ci dobre parametry izolacyjności cieplnej by nie wpuszczać ciepła latem, a wypuszczać zimą. Na dodatek powinny zabezpieczać dom, abyś czuł się w nim komfortowo. A jakby jeszcze otwierały się za pomocą linii papilarnych?


Drzwi przygarażowe – idealne dla bocznych wejść do pomieszczeń technicznych.

Drzwi przygarażowe stanowią idealne uzupełnienie dla bramy garażowej. Wykonane z tego samego materiału – segmentów z twardą pianką poliuretanową muszą wyglądać identycznie jak brama.

W tym tandemie wszystkie przetłoczenia są na jednakowym poziomie, nawet czarna uszczelka bramy jest zastąpiona profilem w tym kolorze i tej samej wysokości.


Drzwi wewnętrzne, pokojowe – drewniane lub stalowe, a może szklane?

Drzwi pokojowe są największym widocznym elementem dekoracyjnym na naszej ścianie ( …nie licząc TV) . Nadają charakteru naszemu pokojowi. Powinny zapewniać Ci spokój i odpoczynek, ale kiedy zajdzie potrzeba bezpieczeństwo i przegrodę dla hałasu.

Dlatego tak ważny jest wybór produktu oraz materiału z którego będą wykonane. Zwróć też uwagę na ościeżnicę i okucia (klamki i zawiasy) albowiem te detale dodają im piękna.


Drzwi przeciwpożarowe

Drzwi przeciwpożarowe zawsze będą warte swojej ceny. Jeśli pojawi się ogień (oby nigdy go nie było) zabezpieczą Twój przed rozprzestrzenieniem się pożaru w zależności od klasy na 30, 60 lub 120 minut. Powinny być zamontowane w kotłowni, a zaleca się również w przejściu z garażu do strefy zamieszkałej.

Drzwi ogniochronne mogą być wykonane ze stali, aluminium lub drewna. W razie potrzeby mogą posiadać przeszklenia.