Bramy garażoweBramy segmentowePorady

8 powodów dla których warto wymienić bramę

Wymienić bramę garażową – jeżeli to czytasz to znaczy, że już o tym myślałeś. Kiedy powinieneś to zrobić?  Garaż jest częścią Twojego domu, a brama w nim zamontowana często stanowi 50% powierzchni ściany frontowej. Od wpływu na wygląd domu ważniejsze od bramy są tylko drzwi wejściowe, które witają każdego gościa. Całość wpływa jednak na postrzeganie Ciebie, a jak wiadomo najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Natomiast dla domownika równie ważne jest bezpieczeństwo, ciepło i komfort użytkowania. Może nie zdawałeś sobie z tego sprawy, więc może nadszedł czas na zmianę bramy garażowej.

Jeżeli myślisz, że jeszcze za wcześnie, aby brama garażowa wymagała wymiany, to przeczytaj osiem powodów które sprawią, że pomyślisz o jej wymiennie jeszcze dzisiaj.

Wymiana bramy z powodu uszkodzeń

Uszkodzona brama segmentowa. Nic tylko trzeba wymienić bramę.Brama garażowa może ulec uszkodzeniu, często oznacza to, że nie będzie działała prawidłowo. Wgniecenia powodują, że brama garażowa wygląda nieestetycznie, a często w konsekwencji napęd elektryczny się zacina. Uszkodzenie segmentów utrudnia jej otwieranie i zamykanie, ale najważniejsze: może zagrażać bezpieczeństwu. Uszkodzenie segmentów to często również nie osiowa praca trzpieni rolek prowadząca do wypadania ich z zawiasów, a w skrajnej sytuacji do wypadnięcia bramy z prowadnic.  Jeśli Twoja brama garażowa jest uszkodzona, nadszedł czas, aby ją zmienić, a na pewno wezwać serwis do ocenienia uszkodzeń. Bezpieczeństwo jest najważniejsze !

Wyeksploatowana i zużyta

Uszkodzone po gradobiciu segmenty w bramie garażowej.Podobnie jak każde urządzenie mechaniczne brama garażowa może się zużyć.  Najlepszym rozwiązaniem będzie wówczas wymienić bramę. Każdy element mechaniczny wypracowuje się, ma swoją wytrzymałość (np. sprężyny w bramie garażowej są przeznaczone na min.10 000 cykli). Ciągłe otwieranie i zamykanie powoduje ścieranie rolek, rozciąganie linek, zużywanie przekładni w silniku. Każdy z tych czynników może doprowadzić do całkowitej awarii, a wiadomo że wszystko się uszkadza kiedy najbardziej jest potrzebne . Oprócz tego sama powierzchnie bramy może wyglądać na starą i nieestetyczną. Uwydatnia się to po latach narażenia na działanie czynników atmosferycznych.

Chcesz szerszego wjazdu?

Kupując dom, albo budują go 20 lat temu, nie pomyślałeś, że brama garażowa będzie za wąska. Jeżeli masz zamontowaną bramę uchylną, to tylko ją usuwając i wymieniając na segmentową możesz zyskać od 100 do 300 mm szerokości w świetle wjazdu. Spójrz jak teraz jest zamontowana. Jeżeli „w otworze” (licuje się z elewacją z zewnątrz) to montując bramę segmentową od wewnątrz zyskujesz do 30 cm. Jeżeli od wnętrza – to i tak z uwagi na ramiona w bramie uchylnej zyskujesz ponad 10 cm. A wysokość? , a ciepło w garażu?

Mniejsze rachunki za ogrzewanie

Brama uchylna stosowana tylko w garażach nieocieplonych.Masz bramę uchylną? Jest ciepła i szczelna? Jeżeli już dawno przekonałeś się, że to nieprawda zamień ją na ocieploną, najlepiej segmentową. Najlepiej o jak najniższym współczynniku przenikania ciepła ( uwaga: dla zamontowanej bramy UD, nie przez segment). Po wymianie, od razu odczujesz różnicę w temperaturze w garażu i w pomieszczeniach przyległych, a licznik w urządzeniu grzewczym będzie się „wolniej obracał”. Teraz garaż możesz zamienić na siłownie, niestety jako spiżarnia w zimie nie będzie już mógł być wykorzystywany :-).

Atrakcyjny wygląd bramy ...należy wymienić bramę.

Brama dopasowana wyglądem do elewacji. Rozwiązania mogą być różne.Remontujesz budynek, albo stwierdziłeś, że Twojej bramie czegoś brakuje i przestała Ci się podobać? Twoje drzwi garażowe wyglądają obecnie na przestarzałe. Tak, wymiana bramy nada Twojemu domowi świeżego wyglądu i ożywi jego wygląd. Obecnie dostępnych jest tak wzorów bram, wykonanych z blach o różnej powierzchni, że na pewno znajdziesz coś dla siebie. A jeżeli nie? Zaaranżuj własną, kupując bramę do wypełnienia – ciepłą, szczelną, ale z możliwością obłożenia np. elementami elewacji – w ten sposób brama „zgubi” się w elewacji.

Popraw wygląd swojego domu

Bramy w strukturze Duragrain. Naturalistyczny nadruk.Brama garażowa ma duży wpływ dla ogólnego wyglądu nieruchomości i wiele osób, jako piewsze, zwraca na nią uwagę.  Jeśli wygląda na starą i zniszczoną, z pewnością robi złe wrażenie. Dlatego jeśli chcesz poprawić wygląd swojego domu, wymiana bramy garażowej może zapewnić całkowitą transformację, zwłaszcza biorąc pod uwagę ilość dostępnych wariantów.

Popraw bezpieczeństwo

Klasy antywłamaniowe RCGaraż jest istotną częścią domu i niezależnie od tego, czy używasz go jako domowej siłowni, czy też zgodnie z przeznaczeniem przechowujesz w nim samochodu, chciał mieć pewność, że brama będzie stanowiła zaporę „nie do zdobycia”.  Stare drzwi garażowe prawdopodobnie mają przestarzałe zabezpieczenia i mogą być łatwe w sforsowaniu. W takim przypadku należy rozważyć wymianę bramy garażowej.  Obecnie produkuje się bramy o podwyższonej odporności na włamanie, które zgodnie z niemieckimi przepisami są w klasie antywłamaniowości RC2 ( w Polsce nie ma na to normy).

Komfort użytkowania

Otwieranie bramy pilotem.Zmień bramę na otwieraną do góry. Śnieg, liście i kamienie na zewnątrz już nigdy nie będą przeszkadzały w jej otwarciu. Jak zdecydujesz się na bramę segmentową będziesz mógł zatrzymać samochód bezpośrednio przed nią i otworzyć garaż. Jeżeli miałeś za krótki podjazd, aby zmieścił się drugi samochód, może teraz wystarczy miejsca. Sprawdź. Dla większego komfortu pamiętaj – większość bram można wyposażyć w napęd elektryczny, często i w trakcie użytkowania. Znajdź napęd dla siebie – wybór też jest duży.

Podsumowując: powodów do wymiany jest dużo. Wymiana starej bramy garażowej na nową nie jest trudna.  Wymaga tylko decyzji. Jeżeli napęd bramy nie dział a to otworzysz ją ręcznie, jednak jeżeli ona Cię zawiedzie to z garażu nie wyjedziesz. Podejmij decyzję, najlepiej przed zimą.