Drzwi stalowe ZK do spiżarni, komórek, kontenerów.

Drzwi stalowe ZK do spiżarni, komórek, piwnic it[.  oferujemy w komplecie zawierającym skrzydło z ościeżnicą narożną. Cena uwzględnia również standardowy zestaw okuć:  klamki w kolorze czarnym, zamek, zawiasy i uszczelkę trójstronną.  Nasi indywidualni klienci od wielu lat montują te niedrogie drzwi głównie w piwnicach i spiżarniach. Podobnie  cieszą się dużą popularnością wśród deweloperów do zamykania komórek lokatorskich w garażach.  Standard wykonania drzwi w wersji ze styropianem zadowala producentów kontenerów, ponieważ bez przeszkód stosują je jako wejściowe.

Skrzydło o grubości 40 mm wykonane jest obustronnie z blachy stalowej ocynkowanej o gr. 0,6 mm. Wewnętrzne wypełnienie stanowi karton uformowany w tzw. plaster miodu, równomiernie rozłożony na całej powierzchni. Takie wypełnienie nadaje konstrukcji dużą sztywność i zwiększa izolację akustyczną.  

Klamki standardowo dostarczane są z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym; oczywiście można również zamówić je w innym kolorze lub wykonane  aluminium lub stali nierdzewnej. Ościeżnica narożna (połówkowa) wykonana jest z blachy stalowej ocynkowanej o grubości 1,5 mm.

Drzwi stalowe ZK firma Hormann produkuje głównie w kolorze białym (na bazie RAL9016) lub dostarcza tylko jako ocynkowane. Na zamówienie może wyprodukować je w dowolnym kolorze. Dużą popularnością cieszą się skrzydła pokryte folią imitującą drewno (biały jesion, jasny dąb, dąb wenge, złoty dąb, ciemny dąb)  wyglądające prawie tak samo jak naturalne drzwi drewniane.

Oczywiście istnieje możliwość wyposażenia konstrukcji w przeszklenia o różnych kształtach geometrycznych (okrągłe, kwadratowe, prostokątne) w wyniku czego skrzydło staje się lżejsze i estetyczniejsze.  Nie ma problemu z zamontowaniem progu, kratki wentylacyjnej czy zmiany zamka z okuciami na WC.

Podsumowując: drzwi wewnętrzne ZK są tanim i trwałym, wygrodzeniem pomieszczeń nie wymagających specjalnego wykonania jak drzwi antywłamaniowe.

Drzwi wzmocnione w wersji ZK-OIT o specjalnym przeznaczeniu.

Drzwi wewnętrzne ZK produkuje się również w wersji wzmocnionej jako ZK-OIT, w tym celu wykonuje się je z grubszej blachy 0,8 mm. W zależności od potrzeb stosuje się różne wypełnienia skrzydła:

Standardowe wypełnienie drzwi ZK-OIT styropianem

Wypełnienie w przypadku wymagań termicznych

Wypełnienie płytą wiórową pęłną w przypadku wymagań akustycznych