Bramy garażowe

Poszukujesz bramy garażowej? Zanim podejmiesz decyzję poznaj nasze propozycje. Proponujemy kilka rodzajów bram garażowych. Bramy firmy Hormann różnią się przede wszystkim sposobem otwierania i jego kierunkiem. Oczywiście możliwe są w różnych wzorach i kolorach. Co ważniejsze kupując u nas masz pewność, że w przypadku kolorów MatchColor brama i drzwi zewnętrzne oraz drzwi boczne będą pomalowane w identycznym kolorze, odcieniu i stopniu połysku.

Rodzaje bram garażowych

Brama uchylna, jednopłytowa, wychylna

Jeszcze na początku XXI wieku najpopularniejszy rodzaj bramy garażowej. Prosta konstrukcja. Szybki montaż. Małe wymagania dotyczące przygotowania otworu.

Bramy uchylne przeznaczone do garaży raczej nieogrzewanych gdyż prostota konstrukcji uniemożliwia ich uszczelnienie (konieczny luz pomiędzy płaszczyzną blatu, a ościeżnicą). Blat wykonany jest z pojedynczej blachy stalowej, najczęściej trapezowej.


Brama segmentowa, sekcyjna, panelowa – najpopularniejszy rodzaj bramy garażowej

Najpopularniejszy obecnie rodzaj bramy garażowej w Polsce. Ciepła, szczelna, cicha. Wymaga jednak odpowiedniego przygotowania ścian przed montażem.

Bramy segmentowe montuje się w garażach pojedynczych i podwójnych, Może być wykonana z pojedynczej blachy jako nieocieplona jednak głównie produkuje się ją z dwuściennej z pianką poliuretanowa wewnątrz. Możliwe w klasie antywłamaniowej RC2.


Brama rolowana, rolka

Brama rolowana popularna w cieplejszej części Europy ze względu na minimalne wymagania przestrzeni do zamontowania.

Bramy garażowe w wersji rolowanej raczej nie nadają się do naszego klimatu. Pomimo, że panele wykonuje się z pianką wewnątrz, jednak chłód przenika w miejscu ich łączenia. Czasami jest to jednak jedyna brama możliwa do zamontowania od zewnątrz garażu.


Brama boczna, przesuwna na bok

Boczne bramy segmentowe Hörmann to idealne rozwiązanie do specjalnych sytuacji montażowych . Wymagają jednak idealnego przygotowania płaszczyzny ścian i poziomu posadzki.

W przeciwieństwie do bram garażowych uchylnych, segmentowych i rolowanych, ten typ bramy nie otwiera się do góry, lecz na bok. Polecany również w przy wysokich garażach i pomieszczeniach z dachami skośnymi.


Brama dwuskrzydłowa, drzwi dwuskrzydłowe

„Stary” rodzaj bramy garażowej. Raczej nie stosowany ze względów praktycznych, chociaż można do niego zastosować napęd elektryczny. W niektórych sytuacjach, np. przy remoncie starszych jednak niezastąpiony.

Dzięki bramie dwuskrzydłowej można wykorzystać całe wnętrze garażu nie spłycając go o grubość muru. W zależności od potrzeby można otworzyć wpierw jedno, a jak będzie potrzeba i drugie skrzydło, np. wyprowadzając rower lub hulajnogę. Obecnie

Bramy garażowe to również napędy elektryczne.

Bramy garażowe z napędami firmy Hormann

Dzisiaj coraz trudniej znaleźć  bramę garażową otwieraną ręcznie.  Dlatego w naszej ofercie znajdziesz napęd elektryczny do każdego rodzaju bramy, a nawet do drzwi wewnętrznych.

Do bramy garażowej proponujemy wybór pomiędzy dwoma sprawdzonymi silnikami Promatic i Supramatic. Obu już 4 generacji. Teraz pracującymi w systemie BiSecur, czyli z szyfrowaniem 128 bitowym,  maksymalnie zabezpieczonym przed skopiowaniem.

W zależności od jej wielkości , ciężaru oraz przeznaczenia dobierzemy silnik i sterowanie do Twojej bramy. Zawsze pamiętając, że po pierwsze ma on spełniać Twoje oczekiwania, po drugie ma być bezawaryjny, a po trzecie powinien estetycznie wyglądać.