Bramy garażoweBramy segmentowePorady

Jaka jest najmniejsza brama garażowa?

Najmniejsza brama jaką montowaliśmy miała szerokość 80 cm i służyła do wsuwania koszyków z parkingu do hali sprzedaży. Czy jednak była to brama? Bramą garażową na pewno można nazwać takie, które zamykały pomieszczenia w garażu podziemnym służące do przechowywania motocykli, a które miały szerokość ok.2 m. Poniżej tej wielkości należałoby rozważyć zakup tradycyjnych drzwi jedno lub dwuskrzydłowych.

Najmniejsza brama zgodna z warunkami technicznymi

Zgodnie z §102 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie wrota garażowe powinny mieć szerokość min.2300 mm i wysokość min.2000 mm. Oczywiście dotyczy to nowych budynków i bram przez  które mają wjeżdżać samochody.  Nie oznacza to jednak zakazu produkcji mniejszych bram, gdyż sytuacje i przeznaczenie ich może być różne.

Najwęższe bramy o wymiarach standardowych, które posiadamy w ofercie mają szerokość 2190 mm, a najniższe 1875 mm. Nie oznacza to, że nie montujemy mniejszych.  O węższe i niższe zawsze zapytaj.

Najmniejsza brama segmentowa

Jeżeli potrzebujesz nietypowy rozmiar bramy skoncentruj się nad bramą segmentową.  Dlaczego? Przede wszystkim można ją nieznacznie zmniejszyć już na etapie wmontowywania. Zwężenie jej o 20-25 cm nie powinno wpłynąć na charakterystykę pracy sprężyn. W przypadku konieczności obniżenia mogą jednak pojawić się problemy techniczne związane z mocowaniem okuć (rolek).

Najmniejsza brama uchylna

Najmniejsza brama dla kota

Zdecydowanie gorzej sytuacja przedstawia się w przypadku bram jednopłytowych. Najmniejsza brama uchylna jaką oferujemy ma wielkość 2250×1920 mm. W przypadku mniejszych rozmiarów również każdorazowo musimy pytać fabrykę.

Dlaczego nie produkuje się mniejszych bram? Po pierwsze: nie ma zapotrzebowania, po drugie: zautomatyzowane linie technologiczne mają swoje ograniczenia, po trzecie: może brakować miejsca na zamontowanie sprężyn w standardowym miejscu.

Zdarza się, że klient potrzebuje rozwiązać problem przemieszczania się kota. Wówczas proponujemy skorzystać z pomysłu naszego klienta: wykonać w bramie otwór.

Podsumowując: szukasz najmniejszego wymiaru bramy. Nie szukaj. Zadzwoń lub napisz precyzując swoje oczekiwania. Przerzuć na nas swoje „zmartwienie”.

One thought on “Jaka jest najmniejsza brama garażowa?

Komentarze są wyłączone.