Aplikacja BlueSecur jako pilot do bramy

Myślałeś o otwieraniu bramy komórką? A może bramy i drzwi? Teraz to wszystko możliwe dzięki nowym napędom i odbiornikom firmy HÖRMANN. 

Standardowo każdy napęd Supramatic 4 BS firmy Hormann w wyposażony jest w nadajnik 4 kanałowy.  Możesz dowolnie wykorzystać każdy kanał. Jeżeli posiadasz kilka bram (np. wjazdową i garażową) , chcesz zapalić światło na podjeździe, otworzyć furtkę lub drzwi zapewne tak zaplanujesz użycie każdego przycisku. Jeżeli masz tylko bramę garażową możesz jednym przyciskiem sterować bramą, drugim uchylić górny segment wietrząc garaż, trzecim zapalić światło w napędzie, a czwarty …zostanie wolny.

Jednak Supromatic 4 BS posiada wbudowany odbiornik Bluetooth, który umożliwia połączenie go z telefonem komórkowym za pomocą aplikacji BlueSecur (aplikację do pobrania z serwisów  internetowych Google Play i App Store).  Dzięki aplikacji, będąc w zasięgu działania Bluetooth, możemy sterować naszą bramą.  Dodatkowo Hormann umożliwia zakup osobnego, zewnętrznego odbiornika Bluetooth HET/S 24 BLE do sterowania (impulsem) napędami serii 1/2/3 oraz innych producentów. Oznacza to, że instalując ten odbiornik możemy uruchomić za pomocą telefonu komórkowego każdą bramę, drzwi, napęd czy oświetlenie. Ograniczeni jesteśmy tylko zasięgiem. Jednak i jego możemy zwiększyć doinstalowując antenę BTA800 lub BTA7000 (tu jeżeli brama znajduje się po za zasięgiem wzroku należy pamiętać o doinstalowaniu dodatkowego zabezpieczenia, jeżeli brama posiada tylko standardowe ograniczenie siły).

Poprzez aplikację BlueSecur administrator (osoba zarządzająca) ma możliwość przydzielić zarówno stałe jak i jednorazowe kody dostępu o ograniczonym w czasie działaniu. Kod jednorazowy możesz w razie potrzeby wysłać kurierowi umożliwiając mu wejście na posesję lub do garażu i zostawienie przesyłki. Oczywiście  możesz dysponować nimi dowolnie. Kody dla użytkowników do zakupu w aplikacji z rozróżnieniem na wieczyste kody użytkowników i odnawialne co miesiąc jednorazowe.

Posiadając zestaw BlueSecur nie potrzebujesz zabierać na spacer z psem lub wycieczkę rowerową pilota. Wystarczy telefon.