Ekonomiczne drzwi wejściowe IsoPro

Drzwi zewnętrzne ISOPRO i ISOPRO Secury stanowią ekonomiczną alternatywę dla popularnych i cenionych przez użytkowników drzwi Thermo65. Wykonane są w tej samej technologii ze skrzydłem z blachy stalowej oraz aluminiową izolowaną ościeżnicą. Różnice tkwią w szczegółach, które wpływają na cenę, ale tylko nieznacznie na ich walory.

Podstawową cechą, widoczną od razu, jest wykonanie i kształt ościeżnicy. W drzwiach Thermo 65 ościeżnica ma grubość 80 mm. Jej część wychodząca przed płaszczyznę skrzydła znajduje się ok. 28 mm przed płaszczyzną skrzydła. Natomiast w drzwiach IsoPro grubość wynosi 60,5 mm co powoduje przybliżenie lica skrzydła i ościeżnicy do ok.7-8 mm. Wpływato na odczucia estetyczne.

Pozostałe różnice są już „ukryte” w budowie drzwi: zmniejszeniu z 5 do 3 uległa ilość punktów ryglowania wychodzących z zamka. Listwa antywyważeniowa po stronie zawiasów mocowana jest w Thermo 65 na całej wysokości drzwi. W IsoPro została zastąpiona trzema krótszymi listwami montowanymi w jednej linii. Zrezygnowano z podwójnej uszczelki na skrzydle drzwiowej zastępując ją pojedynczą.

Te wszystkie zmiany tylko nieznacznie wpłynęły na pogorszenie współczynnika przenikalności cieplnej dla zamontowanych drzwi. Dla drzwi pełnych w modelu 010 zmniejszył się z 0,87 W/m2K na 0,88 W/m2K. Natomiast dla popularnego wzoru IP700 z szybą podłużną z 0,98 W/m2K na 1,00 W/m2K (dotyczy rozmiaru zewnętrznego drzwi 1230×2180).

Drzwi IsoPro występują również w wersji antywłamaniowej w klasie RC2 pod nazwą IsoPro Secur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *