Drzwi zewnętrzne ISOPRO i ISOPRO Secury stanowią ekonomiczną alternatywę dla popularnych i cenionych przez użytkowników drzwi Thermo65. Wykonane są w tej samej technologii ze skrzydłem z blachy stalowej i ościeżnicą izolowaną aluminiową. Różnice tkwią w szczegółach, które wpływają na cenę, ale tylko nieznacznie na ich walory.

Podstawową cechą, widoczną od razu, jest wykonanie i kształt ościeżnicy. W drzwiach Thermo 65 ościeżnica ma grubość 80 mm i jej część wychodząca przed skrzydło znajduje się ok. 28 mm przed płaszczyzną skrzydła, natomiast w drzwiach IsoPro grubość wynosi 60,5 mm co powoduje przybliżenie lica skrzydła i ościeżnicy do ok.7-8 mm wpływając na odczucia estetyczne.

Pozostałe różnice są już „ukryte” w budowie drzwi: zmniejszeniu z 5 do 3 uległa ilość punktów ryglowania wychodzących z zamka, listwa antywyważeniowa po stronie zawiasów mocowana na całej wysokości drzwi zastąpiona została trzema krótszymi listwami montowanymi w jednej linii, zrezygnowano z podwójnej uszczelki na skrzydle drzwiowej zastępując ją pojedynczą.

Te wszystkie zmiany tylko nieznacznie wpłynęły na pogorszenie współczynnika przenikalności cieplnej dla zamontowanych drzwi. Dla drzwi pełnych w modelu 010 zmniejszył się z 0,87 W/m2K na 0,88 W/m2K, a dla popularnego wzoru IP700 z szybą podłużną z 0,98 W/m2K na 1,00 W/m2K (dotyczy rozmiaru zewnętrznego drzwi 1230×2180).