Bramy uchylne

Bramy uchylne ze względu na swoją konstrukcję przeznaczone są do garaży wolnostojących, nieogrzewanych. Wynika to ze sposobu otwierania, ponieważ brama uchylna unosząc się do góry wychyla się przed linię zabudowy. Nie ma możliwości skutecznego uszczelnienia jej krawędzi bocznych. Uszczelki można zamontować tylko przy posadce oraz przy nadprożu co tylko nieznacznie wpłynie na jej szczelność.

Decydując się na ten rodzaj bramy trzeba również mieć świadomość, że rzeczywiste światło wjazdu przy otwartej bramie będzie mniejsze od wielkości otworu. Wynika to ze względu na pracę ramion/cięgien łączących blat z ościeżnicą. W przypadku bramy uchylnej typu N80 firmy Hörmann montowanej za otworem np. o szerokości 2500 mm, rzeczywiste światło wjazdu wyniesie 2360 mm (14 cm mniej! ).

Wykonanie:

Brama uchylne N80, motyw 902 firmy HÖRMANN

Płyta bramy: rama płyty 4-stronna z kształtowników 50×16 mm, spawana, niezamakająca, usztywniona dwoma poziomymi wspornikami, wypełniona pojedynczą blachą stalową (trapez pionowy),

Rama: specjalna trójstronna rama z rur prostokątnych, do montażu w lub za otworem. Dostarczony próg można usunąć. Profile boczne z listwami prowadzącymi z tworzywa sztucznego odpornego na ścieranie.

Okucia: na zewnątrz gałka z tworzywa sztucznego, wewnątrz uchwyt z tworzywa sztucznego. Zamek specjalny z funkcją wielokrotnego zamykania i jednostronną wkładką patentową obsługiwaną z zewnątrz (z dwoma kluczami), od wewnątrz zapadka ryglująca.

Zrównoważenie ciężaru: wielosprężynowy układ zabezpieczający z ochroną przed przytrzaśnięciem palców. W zależności od wymiaru bramy i ciężaru płyty 3-4 sprężyny na stronę.

Powierzchnia zewnętrzna: wszystkie części stalowe z blachy ocynkowanej; płyta bramy malowana proszkowo standardowo na brązowo (RAL8028) lub biało (RAL9016). Farba wypalana w temperaturze 180. Możliwe również wykonanie w jednym z kolorów preferowanych: jasna kość słoniowa (RAL1015), ciemnozielony (RAL6009), antracytowy (RAL7016), szary (RAL7040 i 7035), srebrny (RAL9006).

Możliwe: Drzwi przejściowe w bramie: prawe ( w przypadku montażu po prawej stronie patrząc z zewnątrz) lub lewe (po lewej stronie). Zawsze otwierane na zewnątrz. Szerokość światła przejścia przy całkowitym otwarciu drzwi 735 mm, przy otwarciu 90o 700 mm, wysokość BRH-85 mm (na całej wysokości blatu).